Z radością informujemy, że na platformie dostępne są już wszystkie nagrania tekstów citybooks Lublin w postaci audiobooków!

Na oficjalnej stronie naszego partnera – organizacji deBuren - można już posłuchać utworów, jakie podczas rezydencji napisali współpracujący z nami pisarze. Każdemu z nich towarzyszyły inne doświadczenia związane z naszym miastem, co sprawiło, że każde z opowiadań przybrało zupełnie inny, ciekawy i niepowtarzalny charakter. Listopadowe zimno towarzyszyło Andrzejowi Stasiukowi w czasie zwiedzania, a jego ulubionym miejscem stało się ruchliwe, targowe podzamcze. Witolda Szabłowskiego zafascynowała szczerość ludzi i autentyczność miasta, a także zapach lokalnych cebularzy. Nie zabrakło także zagranicznych gości. Arnon Grunberg przeplata obraz naszego miasta z komiczno – tragicznym opowiadaniem o spotkaniu pewnej dziennikarki i znanego pisarza. Mauro Pawlowski wrócił wspomnieniami do swojego dzieciństwa, kiedy odwiedzał w Krakowie dziadków, a po latach docenił nas za polską gościnność i polubił nocne biesiady nad kieliszkiem mocniejszego trunku. Młoda poetka Maud Vanhauwaert zafascynowana obejrzaną na Zamku Lubelskim wystawą wplotła w swoją historię postać malarza Tytusa Dzieduszyckiego-Sasa. Na rezydencji we Francji w jednym z naszych miast partnerskich, gościł Marcin Wroński – połączył on Lublin i Chartres historią życia młodej dziewczyny, która ucieka z Polski w czasie drugiej wojny.

Powstałe w wyniku rezydencji utwory literackie zostały przetłumaczone na cztery języki obce i nagrane w formie podcastów. Zostały zamieszczone na platformie internetowej - teraz każdy może posłuchać opowiadań o Lublinie. Wysłuchajcie ich tak, jak lubicie – na komputerze w domu lub pracy, na mp3 spacerując ulicami miasta, lub nagrajcie na telefon komórkowy.


Tekst Andrzeja Stasiuka http://www.citybooks.eu/en/cities/citybooks/p/detail/lublin-en

Tekst Witolda Szabłowskiego http://www.citybooks.eu/en/cities/citybooks/p/detail/all-the-gateways-of-lublin

Tekst Arnona Grunberga http://www.citybooks.eu/en/cities/citybooks/p/detail/a-reported-offence

Tekst Mauro Pawlowskiego http://www.citybooks.eu/en/cities/citybooks/p/detail/na-zdrowie-good-belgian

Tekst Maud Vanhauwaert http://www.citybooks.eu/en/cities/citybooks/p/detail/lublin%E2%80%99s-stations-of-the-cross

Tekst Marcina Wrońskiego http://www.citybooks.eu/en/cities/citybooks/p/detail/postcards-from-chartres

Serdecznie zapraszamy do słuchania !